Szukaj nieruchomości


Kwadrat Nieruchomości

Aktualności ze świata nieruchomości

16
06/24
BIURO NIECZYNNE
Opublikowano dnia 16 cze, 2024

W dniach 17.06.2024 - 28.06.2024

Biuro będzie nieczynne

Za niedogodności przepraszamy


Czytaj więcej...

Panele fotowoltaiczne na dachach rosną jak kiedyś anteny satelitarne. To moda czy sposób na darmowy prąd i ogrzewanie: 8.09.2020

Polacy na potęgę instalują panele fotowoltaiczne na dachach. Daje to oszczędności w domowym budżecie im samym, otoczeniu mniej zanieczyszczone powietrze, korzysta też całe środowisko.


Czytaj więcej...

Według najnowszych danych GUS w II kwartale 2020 r., czyli miesiącach, kiedy pandemia na dobre zagościła w Polsce, zlikwidowano ponad 93 tys. miejsc pracy. Statystyki nie są tak złe, jak się spodziewano. Jednak mogą niepokoić kredytobiorców. W końcu kredyt hipoteczny spłaca blisko 4 miliony Polaków. Nagła utrata źródła dochodu może zachwiać jego spłatę w terminie

.


Czytaj więcej...
15
03/19

Świadczenia z rozszerzonego programu Rodzina 500 plus mogłyby pokryć nawet 60% kosztów wynajmu mieszkania - szacują eksperci serwisu Domiporta.pl. Na rozszerzeniu programu o pierwsze dziecko najbardziej skorzystaliby mieszkańcy Rzeszowa, Lublina i Białegostoku.
\"\"


Czytaj więcej...
15
03/19
Jaka grupa klientów kupuje pierwsze mieszkanie
Opublikowano dnia 15 mar, 2019

Czy na przestrzeni ostatnich lat zmienił się profil osoby poszukującej swojego pierwszego mieszkania? W jakim wieku są kupujący, którzy planują zamieszkać na swoim? Jakie mieszkania zwykle wybierają?


Czytaj więcej...

W sądach pojawia się pytanie, czy spread, który pobierały banki przy okazji kredytów frankowych, odbiegał od kursu ustalonego na rynku międzybankowym. Wątpliwości budzi, czy banki w relacjach z kredytobiorcami mogły w ogóle go pobierać. Art. 11 ust. 1 pkt. 4 Prawa Bankowego stanowi o tym, że banki publikują tabelę w miejscu wykonywania czynności.


Czytaj więcej...

Jeżeli działka budowlana, na której chcemy realizować projekty domów, objęta jest miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, wystarczy nam wypis i wyrys z planu, aby ustalić, jakie domy jednorodzinne możemy budować. Co jednak w sytuacji, gdy działka nie jest objęta planem? Jak budować bez miejscowego planu zagospodarowania?


Czytaj więcej...
09
12/16
7 sposobów na głośnych sąsiadów
Opublikowano dnia 09 gru, 2016

Głośni sąsiedzi to brak snu i nieustająca irytacja - problem najczęściej dotyczy mieszkańców bloków. Niezależnie, od tego czy robią to umyślnie bądź nie, trzeba działać w imię zdrowia i dobrych stosunków sąsiedzkich. Od czego zacząć?


Czytaj więcej...
09
12/16
MdM: w oczekiwaniu na nowy rok
Opublikowano dnia 09 gru, 2016

Listopad był kolejnym miesiącem zastoju w sprzedaży kredytów z dopłatami w ramach programu "Mieszkanie dla młodych". Kupujący czekają na początek stycznia, kiedy to znów będzie można wnioskować o pieniądze z puli na 2017 ro


Czytaj więcej...

Z danych KPF wynika, że największe fundusze hipoteczne w Polsce podpisały dotychczas blisko 400 umów hipoteki odwróconej. Polski rynek hipoteki odwróconej obejmuje dwa rozwiązania: rentę dożywotnią (zwaną również dożywotnim świadczeniem pieniężnym) oraz odwrócony kredyt hipoteczny, który nie funkcjonuje w praktyce, mimo że pod koniec 2014 roku doczekał się stosownej Ustawy.


Czytaj więcej...

Aktualności

Na naszej stronie publikujemy najnowsze newsy ze świata nieruchomości.