Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) zapowiada, że w 2013 r. ruszy z nowym, pięcioletnim programem, którego celem będzie wsparcie energooszczędnego budownictwa mieszkaniowego. Osoba budująca energooszczędny dom czy mieszkanie będzie mogła otrzymać dopłatę w wysokości nawet 40 000 zł.
„Rodzina na Swoim” dla 70-latka? Tak, ale tylko jeśli samotnie wychowuje dziecko. Jednak jeszcze rok temu o taki kredyt mógł się ubiegać każdy emeryt. Kredyt w rządowym programie przeznaczonym dla młodych małżeństw i singli, mógł zaciągnąć każdy bez względu na datę urodzenia.
Zamawiający budowę drogi musi nie tylko uzyskać pozwolenie, ale i zadbać o jego utrzymanie aż do momentu zakończenia inwestycji – orzekł Sąd Apelacyjny w Warszawie. Jego zdaniem w sytuacji, gdy inwestor decyduje o rozpoczęciu realizacji inwestycji przed uprawomocnieniem się pozwolenia na budowę, ryzykuje, ponosząc za to całkowitą odpowiedzialność.
Podczas adaptacji poddasza może wystąpić wiele przeszkód utrudniających lub wręcz uniemożliwiających pożądany sposób aranżacji pomieszczeń. Jedną z takich przeszkód jest komin.
Postawione w tytule pytanie dotyczy nie metra jako podstawowej jednostki długości, ale metra powierzchni użytkowej lokalu mieszkalnego i domu jednorodzinnego. Jak pokazuje praktyka pod tą samą nazwą mogą kryć się bowiem różne wartości.
Ściany w kuchni, zwłaszcza te nad zlewem i kuchenką, narażone są na uszkodzenie i zabrudzenia. Na ich wygląd wpływa pryskający z kuchenki tłuszcz, para wodna, resztki przygotowywanych potraw. Dlatego ważne jest aby ściany te pokryć odpowiednim materiałem.
Osoba, która przed upływem pięciu lat od nabycia nieruchomości w wyniku działu spadku sprzedaje ją, będzie musiała zapłacić PIT – orzekł WSA w Białymstoku.
Jeśli w IV kwartale obniżone zostaną limity, mieszkań z rządową dopłatą w programie "Rodzina na swoim" praktycznie już nie będzie. Większość pytanych przez nas deweloperów woli nie spekulować, jak będą wyglądały nowe stawki.
Zgodnie z uchwałą Sądu Najwyższego (sygn. III CZP 108/91) osoba, która weszła w posiadanie nieruchomości na podstawie umowy przeniesienia własności, zawartej jednak bez zachowania formy aktu notarialnego, nie jest samoistnym posiadaczem w dobrej wierze. Jak to rozumieć? Odpowiedzi udziela Michał Gruca, adwokat w kancelarii Schoenherr.
Są dobre wiadomości dla osób zadłużonych na mieszkanie w obcych walutach: raty kredytowe są coraz niższe. Złotówkowicze też odetchną