
Zmiany zostały opracowane przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju. Dzięki nim, więcej osób zyska szansę na zakup własnego „M”.
W nowym roku kredytobiorcy muszą liczyć się z istotnymi zmianami. Wśród nich, zgodnie z zaleceniami Komisji Nadzoru Finansowego, zmienia się minimalna wysokość wkładu własnego oraz strategia prowadzenia działalności w obszarze bankowości ubezpieczeniowej, czyli tzw. bancassurance. Celem regulacji jest wzmocnienie pozycji kredytobiorcy poprzez eliminację ryzyka oraz ograniczenie nadmiernego zadłużania się Polaków. Eksperci Związku Firm Doradztwa Finansowego wyjaśniają, co w praktyce oznaczają te zmiany.
Co najmniej 20 mln raportów na temat dłużników kupiły w 2014 r. w BIG-ach działające w Polsce instytucje finansowe. Głównie banki
Sprzedaż przywłaszczonej nieruchomości to problem dla udzielającego pożyczki. Fiskus chce od niego podatku, mimo że pieniądze trafiają do kieszeni pożyczkobiorcy.
Ministerstwo Finansów opublikowało projekt ustawy o odwróconym kredycie hipotecznym. W stosunku do wcześniejszych założeń, niespodzianką jest brak regulacji w zakresie tzw. renty hipotecznej, czyli podobnego produktu wprowadzonego w 2008 r. przez fundusze hipoteczne.
Celem towarzystw budownictwa społecznego jest wynajmowanie lokali osobom o średnich zarobkach. Czy to jednak oznacza, że nie mogą sprzedawać budynków, w których się znajdują takie mieszkania?
Zabierasz się właśnie do samodzielnego projektowania ogrodu przydomowego? Oto wskazówki, co powinien zawierać projekt ogrodu. Jakie rośliny ogrodowe warto posadzić i o co zadbać, aby ogród przydomowy był wygodny i spełniał swoje zadania w kolejnych latach.
Energię elektryczną oszczędzać może każdy – od małego dziecka, które dopiero nauczyło się włączać światło w pokoju, po staruszka. Wystarczy wyrobić w sobie nawyk oszczędzania. Choć to niełatwe, jest możliwe.
Fugi wypełniają szczeliny między płytkami ceramicznymi czy kamiennymi. Mają za zadanie nie tylko zdobić ściany czy podłogi, ale przede wszystkim chronić powierzchnie przed brudem czy wilgocią. Zaprawy do spoinowania różnią się nie tylko składem, ale także zastosowaniem, dobiera się je więc stosownie do przewidywanych warunków eksploatacji, kleju użytego do mocowania okładziny ceramicznej oraz szerokości spoiny.
Firanki niewątpliwie zdobią wystrój wnętrza, jednak łatwo mogą stać się zbiornikiem kurzu oraz dymu papierosowego. Warto zatem o nie dbać nie tylko podczas wielkanocnych porządków, aby długi czas mogły cieszyć nasze oczy. Oto kilka domowych sposobów.